Spiral Kenetli Hava Kanalları

spiral kenetli hava kanalları Spiral Kenetli Hava Kanalları kalfasan

Sistem Eurovent C sınıfı sızdırmazlığa sahiptir. Klasik hava kanallarındaki kaçakların neden olduğu enerji kayıpları; spiral kenetli kanallarda elde edilen sızdırmazlık sebebiyle yüksek hız ve basınçlarda bile yok denecek kadar asgariye indirilmiştir.

Sızdırmazlık Detayları

Spiral kenetli hava kanalları 6m ve 3m standart boylarda üretilir, uygulamada hava kanallarının birbirine montajı sırasında manşonlar ve fittingsler kullanılır. Kanala takılan bütün fittingslerin ağzına U şeklinde şerit conta kullanılır. Kanala takılan conta hava kanalı ile fittings parça arasında sızdırmazlığı sağlar.

Teknik Özellikler

– Tam otomatik makinalarla yapılan üretim ile hassas toleransa sahip ürünler
– Özel kenet sistemi sayesinde yüksek mukavemet
– Özel conta kullanımı sayesinde yüksek sızdırmazlık
– 100-1250 mm çap aralığında geniş ürün yelpazesi
– -30˚C ile +100˚C sıcaklık dayanımı
– Galvaniz,  alüminyum malzeme alternatifi
– İstenilen RAL kodlarında elektrostatik toz boyalı imalat alternatifleri
– Hızlı ve kolay kullanım
– SMACNAαDW 144 standartlarına uygun
– 0,50 mm ile 1,20 mm sac kalınlıkları arası imalat
– Otomatik makinalarla pittsburg kenet

Dirsek

Eğer contasız istenirse bütün fitingsler contasız olarak yapılırlar.Tekstil, ağaç veya kağıt sanayii gibi bazı uygulamalarda özellikle havayla birlikte başka maddelerinde iletimi yapıldığı ve hava hızının yüksek olduğu bazı uygulamalarda dirsekler veya diğer fittingsler flanşlı olarak yapılırlar. Bu durumda dirseklerin ağzı conta yerine dışa doğru açılmış gönyeli ve ayrıca takılmış flanşlı olur, sızdırmazlık contasıda montaj sırasında karşılıklı takılan ve birbirine civata ile sıkılan flanşlar arasında kullanılır.

Dirsekler istenilen her açıda imal edilebilirler, standart açılar; 90º, 60º, 45º, 30º, 15º’dir. Fakat projede istenilen standart dışı açılar isteğe bağlı olarak maliyeti arttırılmaksızın üretilirler.Dönüş yarıçapları “R” standartta çapa eşit yapılır “R=ØD”. Fakat istendiği takdirde R=1,5xØD, R=2xØD, R=2,5xØD, R=3xØD… yapılabilir. Ayrıca dirseği oluşturan segman yani parça sayısıda çapına göre 4, 5 ve 6 adettir. Segman sayısı isteğe bağlı olarak değiştirilebilir.

×

Merhaba!

Whatsapp'ta sohbet etmek veya bize bir e-posta göndermek için aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın info@kalfasan.com.tr

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?